Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas 1848

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Vilniaus viešasis transportas toliau atsinaujina: : Į gatves išrieda nauji dujiniai, triašiai „MAN Lions City G“ autobusai

2020 07 16

Vilniaus viešojo transporto vežėjas UAB „Vilniaus viešasis transportas“ tęsia mieste pradėtą istorinį viešojo transporto atnaujinimą. Įsigyti 50 dujinių triašių autobusų „MAN Lion‘s City G“ leis daugiau nei pusė autobusais teikiamų paslaugų teikti naujomis transporto priemonėmis.
 
Naujiems „MAN Lion’s City G” žemagrindžiams autobusams įsigyti UAB „Vilniaus viešasis transportas” metų pradžioje pasirašė  14,6 mln. eurų sutartį su ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą pateikusiu tiekėju UAB „Adampolis“.
 
 Vokietijos gamintojas „MAN“ visus 50 ekonomiškų, šiuolaikiško dizaino ir komforto autobusų įsipareigojo pristatyti iki šių metų rugsėjo pabaigos. Žemagrindžiuose, 48 sėdimas ir 95 stovimas vietas turinčiuose „MAN Lions City G“ autobusuose kelione mėgausis ir keleiviai ir vairuotojai. Keleivių patogumui naujos kartos autobusuose įrengta efektyvi salono kondicionavimo ir šildymo sistema, kokybiškas salono apšvietimas, galimybė ne tik naudotis transporte įrengtu WIFI ryšiu, bet ir pasikrauti išmanųjį įrenginį. Žemagrinde transporto priemone  nuo šiol vienu metu galės keliauti tiek neįgalieji, tiek tėvai su mažais vaikais vežimėliuose ar dviratininkai – autobuse jiems įrengtos dvi specialios vietos. Kokybišką informacijos perdavimą užtikrins autobuse esantys modernūs multimedijos ekranai bei keleivių patogumui autobuso išorėje įrengtos papildomos maršrutų švieslentės. 
 
 „Iš keleivių apklausų matome, jog jiems svarbiausias kelionės komfortas, greitis, todėl plečiame ir A juostų tinklą. Jos  šiuo metu sudaro 36 km, o per keletą artimiausių metų planuojama, jog A juostų jau bus virš 46 km. Atnaujinamos ne tik transporto priemonės – kuriame aiškesnį ir patogesnį keleivių informavimą, stebime keleivių srautus, pritaikome tvarkaraščius. Mums svarbi visa keleivių patirtis, kelionės sklandumas. Vilniečiai pastebi pokyčius – dvejų pastarųjų metų apklausos rodo,  kad visą viešojo transporto sistemą keleiviai vertina beveik 8 balais iš 10, o tai aukščiausi pasitenkinimo įvertinimai per visą apklausų vykdymo istoriją“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė. 
Žemagrindžiuose „MAN Lion‘s City G“ autobusuose vairuotojo darbo kasdienybę palengvins erdvi darbo vieta, kondicionavimą turinčios kabinos, patobulintas valdymo skydelis bei padangų techninę būklę leidžianti sekti slėgio ir temperatūros stebėsenos sistema. Taip pat autobusuose yra įrengti „A juostos“ mygtukai, kuriais vairuotojai galės fiksuoti incidentus ir tuos vairuotojus, kurie pažeisdami taisykles važiuoja viešajam transportui skirtomis A juostomis. Vairuotojų saugumui kabinoje autobusuose yra įrengtas specialus „SOS mygtukas“, kuris esant būtinybei leis informuoti atsakingas tarnybas apie vairuotojui iškilusį pavojų.
„Siekdami nuolat gerinti paslaugos kokybę džiaugiamės galėdami keleiviams pasiūlyti kokybišką, komfortišką kelionę naujomis transporto priemonėmis. Ieškodami efektyviausių, patraukliausių sprendimų Vilniaus miestui nepamirštame ir aplinkos taršą mažinančių veiksnių, kurie mums išlieka prioritetu renkantis naujas transporto priemones. Šis atsinaujinimas taip pat yra svarbus įvertinimas ir mūsų vairuotojams, kurių darbo sąlygas matome nuolatinį poreikį gerinti”, – teigia UAB „Vilniaus viešasis transportas” generalinis direktorius Rimantas Markauskas.
 
Pirmieji penki Vokietijos gamintojo „MAN“ autobusai į gatves išvažiuos jau šį ketvirtadienį, jie važiuos didžiausius keleivių srautus aptarnaujančiais 1G,2G,3G ir 53 maršrutais. Planuojama, kad viešojo transporto eismą kiekvieną savaitę papildys bent 4 nauji autobusai.
Vilniaus viešajam transportui iš viso priklauso 250 troleibusų ir 410 autobusų. Autobusų parką papildžius 50 naujų dujinių autobusų UAB „Vilniaus viešasis transportas” iš viso turės 215 naujų autobusų. Naujosios transporto priemonės pakeis seniausias, labiausiai aplinkai taršias transporto priemones.
 
Viešųjų ryšių specialistė Patricija Elžbieta Zarankaitė